Nasza misja

Stare porzekadło mówi, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Skoro tak, to czy nie powinniśmy własnemu kumplowi zapewnić jak najlepsze warunki do życia? Tylko jak to zrobić? To jest właśnie pytanie, na które staramy się odpowiedzieć!

Odkąd Precel stał się częścią naszego życia poznajemy tajniki psich potrzeb oraz zwierzęcego świata. Szukamy wspólnego języka, który pomoże nam iść przez życie ręka w łapę. Co nieco już wiemy, dlatego chcemy się tym dzielić, szczególnie z najmłodszymi.

Podczas rozmów z dziećmi zauważyliśmy, że niektóre z nich wiedzą bardzo dużo na temat psów, inne trochę mniej. Nasze bajki mają usystematyzować wiedzę z tego obszaru, ale też ją poszerzać i pokazywać to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Zależy nam więc na tym, by dzieciaki od najmłodszych lat wiedziały jak obchodzić się z psami – zarówno pod względem obustronnego bezpieczeństwa, jak i zaspokajania potrzeb. Mali czytelnicy mają w sobie niezwykłą wrażliwość na inne istoty, chcemy tę cechę wzmacniać i utwierdzać ich w przekonaniu, że warto dbać o siebie, innych ludzi, ale także o zwierzęta.

Jednak, to nie jedyna misja, jaką przed sobą stawiamy. Często zdarza się bowiem, że młodzi czytelnicy w Preclowych opowieściach odnajdują siebie. Podchodzą wówczas do nas i opowiadają, że np. też się czegoś boją. Dlatego, z jednej strony nasze bajki uczą, jak zachowują się psy, czego oczekują od człowieka oraz co sprawia, że czują się przy nas komfortowo, a z drugiej są towarzyszami dzieci w ich osobistej wędrówce przez poznawanie świata. Pragniemy, by Precelek stał się dla dzieci przyjacielem, kompanem, dobrym kolegą, który zachęca do odważnych decyzji oraz otwartości na otaczającą nas przestrzeń.  

Chcemy, aby nasze historie dotarły do każdego młodego czytelnika, niezależnie od miejsca zamieszkania. Dlatego nasze książki dostępne są dla dzieci od Świnoujścia po Rzeszów, od wschodu po zachód Polski. Wierzymy, że zmiana świadomości na temat zwierzęcych potrzeb sprawi, że ich życie stanie się lepsze!

Bądźmy zmianą, której potrzebuje świat! Wspieraj nas w naszych działaniach – przekaż informację o naszej bajce swoim przyjaciołom, bratankowi, siostrzenicy i wszystkim innym, o których pomyślisz! Zaproś nas na warsztaty do swojego przedszkola! Pomóż nam zbudować świat, który kocha zwierzęta i wie jak o nie zadbać!